VYHLEDEJTE A HODNOŤTE
Profil uživatele
avatar

vsmejkal

Connoisseur

Oblíbenost uživatele
  0
Oblíbenost komentářů
16
3
Počet komentářů 81
Ohodnocené restaurace 10
Účast na gastroakcích 1

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2019: 10

Moje komentáře

> 14. 04. 2019 - Chateau Kotěra: Zajímavý objekt se...
Zajímavý objekt se zajímavou historií. Výborná kuchyně s nápaditými jídly vysoké kvality co do chuti i provedení. Velmi dobře koncipovaný vinný lístek s víny z kvalitních proveniencí (zejména z Francie). Interiér trochu moc do tmava, ale elegantní. Obsluha by měla být výrazně profesionálnější (je to na delší psaní).
> 13. 04. 2019 - Mlýnec: Mlýnec není „Béčko“ k...
Mlýnec není „Béčko“ k Bellevue a Zátiší, rozhodně ne po stránce jídla a obsluhy. Šestichodové degustační menu nemělo chybu a ukázalo precizní práci kuchyně. Jídlo se skvělou chutí a úpravou. Jen párování s víny je příliš orientováno na českomoravská a německá základní vína. Vinný lístek je obsáhlejší a každý si zde něco najde. Obsluha milá, rychlá a perfektní. Škodí uspořádání prostoru typu nádražní hala se stolky blízko u sebe. Hodně cizinců, spíše lidé z ulice než turistické výpravy.
> 25. 03. 2019 - Oblaca: Originální, chuťově i...
Originální, chuťově i vzhledově úžasně komponovaná jídla. Jeden z nejlepších zážitků v posledních letech. Bezchybná obsluha (až na méně znalého, leč sebevědomého sommeliéra). Přesto je třeba ocenit rozsáhlý, rozumně komponovaný vinný lístek s ještě rozumnějšími cenami. Dech beroucí výhled. Věž jako taková by si zasloužila rekonstrukci, ale za to restaurace nemůže. Parkování pod věží je docela drahé a není pro návštěvníky restaurace zdarma, což je neobvyklé. Souhrnně: rozhodně stojí za návštěvu!
> 25. 03. 2019 - Oblaca: Nemohu souhlasit, dnes jsem...
Nemohu souhlasit, dnes jsem je podrobil náročné zkoušce a už dlouho jsem nebyl tak ohromen skvělými nápady a provedením jídel jako zde.
> 26. 01. 2019 - InterContinental hotel, Zlatá Praha: Nejlepší obsluha v Praze....
Nejlepší obsluha v Praze. Vysoce profesionální, neskutečně milá. Dýňová polévka výborná, kulajda není kulajdou. Famózní stejk z jelena. Výtvarně zajímavý coulis z červeného jablka. Mandlovo-čokoládový dortík není dortíkem, ale čokoládovou rakvičkou s mandlovou náplní. Prostředí nelze moc vylepšit, nedojde-li k demolici. V létě nádherný výhled z terasy. Vinný list je nehodný 5* hotelu. Průměrní dodavatelé, fr. vína jen po 1-2 vínech z každé oblasti. Ročníky neuvedeny, prý 2016. Kdo to má pít?
> 26. 01. 2019 - InterContinental hotel, Zlatá Praha: Zcela souhlasím, a to...
Zcela souhlasím, a to včetně těch ztuhlých kuliček másla :-)
> 26. 01. 2019 - V Zátiší: Zkušenosti z minulého...
Zkušenosti z minulého týdne, NIKOLIV V RÁMCI FESTIVALU: Zátiší má co do kvality jídla, nabídky vín i obsluhy stále vysoký standard. Nezaznamenal jsem ani prodlevy v podávání jídel, ani jakékoliv vady. Přitom restaurace byla zcela zaplněna. Ale možná proto, že se jednalo individuální návštěvu mimo GRF. To, co píše níže xxhajek, je důsledkem formy návštěvy („V 17:30 se nahrnulo asi 20 objednaných lidí“), nikoliv neschopnosti restaurace.
> 12. 01. 2019 - Benjamin: Slibovaná zážitková...
Slibovaná zážitková degustace zase tolik zážitková není. Jídla jsou servírována s poměrně standardním vysvětlením, co že to dostáváme - ale to dělají i jinde. Stůl ve tvaru podkovy je dán nedostatkem prostoru a dveře přímo na ulici za zády 2 hostů jsou v zimě hodně nepříjemné. Porce extrémně malé - na 1 sousto. Některé hodně dobré, některé docela špatné (pupek), ale snaha o originalitu zde je. Slušná vína, zejména oceňuji nabídku izraelského Yarden. Ale poměr cena/výkon mi přijde dost nevýhodný.
> 12. 01. 2019 - Lavande: Menu vypadá lákavě, ale v...
Menu vypadá lákavě, ale v provedení jsou chybky. Skvělá celerová polévka vedle vysušeného daňka. Některým jídlům chybí "šmrnc", který slibuje jídelníček, je to ale slušná profesionální práce. Ne moc dobře ošetřené únětické pivo. Příjemná obsluha. Výhled na řeku. Jde to.
> 03. 01. 2019 - Grand Cru: My, co jsme milovali...
My, co jsme milovali Terroir s dvojicí Punčochář - Hepnar, jsme s úděsem sledovali, co se odehrává v Grand Cru. Tak přeji, aby nové působiště znamenalo i novou mízu podobně, jako ji chytil Michal Göth v Miuře.


 
Kdo umí víno pít – umí milovat.
George Sandová
Top
English