VYHLEDEJTE A HODNOŤTE
Profil uživatele
avatar

janis

Gourmet

Jídlo v restauraci by mělo být vždycky lepší než to, které si udělám doma, protože ho vařil profesionál.

Oblíbenost uživatele
  0
Oblíbenost komentářů
1
0
Počet komentářů 34
Ohodnocené restaurace 16
Účast na gastroakcích 1

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2019: 16

Co bych si dal/a k poslední večeři: Dobrý chleba s máslem a marmeládou, například. Sýr, zeleninu, víno. A černý čaj.

Moje komentáře

> 03. 07. 2019 - Boulevard: Kvalita jídla byla oproti...
Kvalita jídla byla oproti naší předchozí návštěvě výrazně lepší, pro mě vážně milé překvapení! Cuketový krém byl lahodný, a ačkoli mohl být o něco teplejší, tentokrát i s ohledem na teplé počasí přivírám oko. Telecí řízek se též vyvedl, jarní bramborový salát byl lehký a chuťově kultivovaný - odcházeli jsme spokojeni. Ještě zlepšit kvalitu kávy, a můžu-li se přimluvit - kéž by to Brixton Catering, který Boulevard provozuje, udělal i v Městském a Národním divadle Brno, kde provozuje catering!
> 28. 06. 2019 - Retro Consistorium: Vkusný a velmi dobře...
Vkusný a velmi dobře doladěný interiér v historickém domě na mě udělal dojem, stejně jako velký výběr vín a snad i zkušená obsluha. Vzhledem k první návštěvě budu hodnotit velmi pozitivně, i když už trochu blafuji... Třeba roketa v předkrmu s carpacciem mohla být servírována trochu lépe a její dlouhé stonky se taky nejedly nejlíp. Ale hořčicové risotto se salsicciou bylo chuťově neotřelé, takže protentokát nedostatky promíjím.
> 24. 06. 2019 - Ristorante Piazza: Piazza Consistorium je...
Piazza Consistorium je dobrou volbou pro ty, co hledají kvalitu, která patří do centra Brna. Piazza je - zjednodušeně řečeno - vyšší střední třída. Nabídka odpovídá lehčímu italskému stylu stravování, na místě tu připravují i dezerty a dolci (což v Brně určitě není samozřejmostí), na stůl dostanete i karafu kohoutkové vody ZDARMA. A to už bohužel také není samozřejmostí! Takže podnik lze doporučit, a to i těm, kteří očekávají na talířích větší porce. Jen ta zahrádka je trochu z nouze ctnost...
> 07. 06. 2019 - Na Vyhlídce aneb U Černé báby: S ohledem na malou nabídku...
S ohledem na malou nabídku podniků v okolí je tu aspoň v poledne docela provoz, ale nevím nevím, jestli já osobně budu mít potřebu tuto restauraci ještě jednou navštívit a znovu hodnotit...
> 07. 06. 2019 - Na Vyhlídce aneb U Černé báby: Restaurace působí příjemně,...
Restaurace působí příjemně, je tu klid a vcelku hbitý personál. Oceňuji (na jídelním lístku) deklarovanou snahu vařit bez konzervantů a polotovarů, i upozornění na bezlepková jídla v nabídce. Přesto mi kvalita jídel (ač chuťově dobrých) vyvolává vzpomínky na školní jídelny, protože vařit (byť polední menu) z nejlevnější rýže na trhu je trochu málo na zařazení do Maurerova výběru. Káva (espresso) byla vyloženě nedobrá a její "typicky česká" pachuť mi zůstávala dlouho na jazyku.
> 05. 06. 2019 - Atelier Cocktail Bar & Bistro: Ještě na okraj - aktuální i...
Ještě na okraj - aktuální i stálý lístek (viz i web podniku) působí lehce nepřehledně, když např. neodděluje předkrmy od hlavních jídel, v dezertech má buchty a třeba i granitu.... A mně trochu vadí, že nikde se nelze dovědět množství nebo gramáž jídel resp. obsah nápojů (třeba právě té granity) a nezbývá než se spolehnout na povšechné informace od obsluhy. To je ale trochu málo.
> 05. 06. 2019 - Atelier Cocktail Bar & Bistro: Velkou devizou baru+bistra...
Velkou devizou baru+bistra je lokalita v centru a přesto na klidném místě, ve vnitřním dvoře u Svoboďáku. Interiér je zajímavý se snahou o určitou pestrost a současně intimitu. Jen některé doplňky už jdou trochu do pózy nnebo kýče, ale zatím se snažím to nevidět. Kvalita jídla je velmi nadějná, kapustová polévka dnes byla ok a pečený bůček s blanšírovaným špenátem a novými bramborami ve slupce taky. Domácí limonáda mohla být lepší, ale káva byla nad očekávání, takže na 1. návštěvu velmi dobré.
> 05. 06. 2019 - Jakoby: Ano, rozumím. Ale nepřipadá...
Ano, rozumím. Ale nepřipadá mi to jako o nic menší problém. V Jakoby si prostě za sklenici vody natočené z kohoutku neváhají naúčtovat peníze. Jinde si sice naúčtují i stovku a tady "jen" 15 Kč, a chtějí tak po mně totéž, co si cenově srovnatelné restaurace účtují za sklenici točené malinovky nebo kofoly.... Ale pořád jsou férovější podniky, kde mi stále donesou pohár nebo džbán kohoutkové vody zdarma.
> 31. 05. 2019 - Jakoby: Přemýšlím i o dalším...
Přemýšlím i o dalším nešvaru českých podniků, který mě dostihl i tady - účtování si (v tomto případě 15 Kč) za sklenici kohoutkové vody. Jestlipak má podnik smlouvu s Brněnskými vodárnami o přeprodávání jejího produktu s víc než tisíciprocentní přirážkou ?? Asi se budu muset na BVaK dotázat...
> 31. 05. 2019 - Jakoby: Za rok od mé poslední...
Za rok od mé poslední návštěvy se na kvalitě jídla zapracovalo a z toho mám opravdu radost. Jakoby je příjemný podnik na dobrém místě, kde se dá za dobrou cenu najíst dobrého jídla. A to při hodnocení nemusím přivírat oko, jako při předchozí návštěvě. Dobrá byla kapustová polévka se zeleninou za 25 Kč, i krkovička se šťouchanými bramborami se zelím (na způsob mé oblíbené lepenice). Zlepšila se i obsluha, aspoň co já můžu soudit. Český nešvar nosit ke kávě i nepožadované mléko mě nepřekvapil.
> 17. 05. 2019 - U Bansethů: Ach U Bansethů, to je tedy...
Ach U Bansethů, to je tedy dávná vzpomínka....budu se do toho podniku tedy muset někdy vypravit a zavzpomínat u (doufejme) skvělé krmě.
> 17. 05. 2019 - FairHotel, FairCafe: Hlavní chod týdenního menu...
Hlavní chod týdenního menu lze vybírat z 5 možností (kromě nabídky á la carte, samozřejmě), a to v relaci cca 150-220 Kč. My jsme zvolili velmi chutné kuřecí rolky se špenátem a ricotou s květákovo-bramborovým pyré. Dostali jsme i malý amuse-bouche. Co ale na této restauraci vůbec nechápu - proč tu v týdnu přes oběd není pořád plno ?? Já ji mít poblíž práce, jsem tam pořád....
> 17. 05. 2019 - FairHotel, FairCafe: Restaurace nenápadného...
Restaurace nenápadného hotýlku, zastrčeného kousek od hl. brány Výstaviště, je velmi dobrou volbou, chcete-li se v Brně dobře najíst. Má stylově čistý, moderní a vkusně zařízený interiér, ke kterému je doladěn i servis. Tleskám! Mají zde výborné jídlo a příjemnou a svižnou obsluhu. Polévky týdenního menu jsou ve 2 volbách a 2 velikostech, přičemž poměr kvalita/cena mi i u menší porce týdenního menu připadá neuvěřitelný (výborný zeleninový krém s krupicovými nočky, pažitkou a zázvorem za 25 Kč)!
> 15. 05. 2019 - Sunset: Ačkoli jsme dnes zavítali v...
Ačkoli jsme dnes zavítali v době poledního menu (na výběr ze dvou jídel), museli jsme čekat na druhý chod přes 35 minut. Velmi dobrá kulajda sice byla na stole 5 minut po objednání, medailonky z panenky se zeleninou a rosti ale až po upozornění číšníka (to jsme nebyli jediní), takže dnes to za tragickou organizaci v kuchyni schytá v hodnocení obsluha. Jinak jídlo velmi dobré, zdejší kuchyně má velký potenciál, ale až překoná zásadní problém, kvůli kterému přichází o vyšší tržby.
> 08. 05. 2019 - Noem Arch: A kde se podle Vás dá...
A kde se podle Vás dá slušně najíst v okolí Brna? Prosím o tipy, ať můžu podniky navštívit a ocenit? Předem díky za reakci....
> 08. 05. 2019 - Jedna báseň: Jen na doplnění - porce zde...
Jen na doplnění - porce zde jsou zbytečně "česky" velké, dáte-li si k jídlu polévku, máte problém odpoledne fungovat.... Nebylo by vhodnější nabízet třeba aspoň dvě velikosti polévek? Také nám vadilo, že gramáž jídel v jídelním lístku se vztahovala k celému jídlu a ne k váze masa, to je totiž docela zavádějící.... Proč v něm tedy není uváděna ještě samostatně váha masa nebo např. zeleninového jídla samotného bez přílohy ?
> 08. 05. 2019 - Jedna báseň: Příjemně a intimně, ač...
Příjemně a intimně, ač moderně zařízený podnik (jehož sladěný interiér kazil jen perský koberec na podivné dlažbě) měl při naší návštěvě v poledním menu velmi chutný zeleninový krém s quinoou - už jsme byli natěšeni, že budeme moci hodnotit poctivou 2-kou. Bohužel kofitované kachní stehno s červeným zelím se příliš nepovedlo, houskový knedlík byl spíš ze supermarketu a jíst ho bez šťávy nebo sosu nebylo ono. Celkově lze restauraci zhodnotit jako lepší standard, s volnou wifi.
> 20. 03. 2019 - Havana: Podnik navštívili opět v...
Podnik navštívili opět v době poledního menu. Frankfurtská polévka a hl. chod - úprava kuřecího masa se šťouchanými brambory. To bylo celkem ok, chtělo by jen chuťově sladit. V ceně do 100 Kč byla i limonáda a jakési "amuse bouche" - 2 plátky tmavého pečiva s paštikou (servírováno mezi polévkou a masem). No, příště ocením možná menší porci jídla (v součtu) za vylepšení kvality... Třeba polévky by mohly být ve dvou variantách nebo aspoň ve volitelném množství. Ale snahu zlepšovat se vnímám.
> 02. 02. 2019 - Holiday Inn Brno, Prominent: Ke kvalitě jídla nemám...
Ke kvalitě jídla nemám žádné výhrady (byli jsme zde v rámci GRF), bylo opravdu profesionálně připravené a chutné. Vynikající byl zejména karotkový krém, oceňuji i rozšířenou nabídku (5 chodů) v rámci 3-chodového menu. Restauracii trochu škodí interiér z 80.let (??) a umístění mimo centrum a mimo obytnou zástavbu. Ale bylo to fajn a budeme se snažit zavítat sem častěji.
> 23. 01. 2019 - Jedna báseň: Ačkoli velmi cením možnost...
Ačkoli velmi cením možnost výběru ze 2 "velikostí" polévky. Nabídka hlavních jídel - jak už bylo naznačeno - rovněž trochu fádní, byť přiměřeně široká. Ovšem dezerty by zasloužily pozornost podniku především - ty zdejší jsou dobré, cenově velmi přijatelné, ale bohužel zaměnitelné s nabídkou snad jakékoli brněnské kavárny. Vzhledem k tomu, že se jednalo o mou první návštěvu, ale dnes hodnotím velmi pozitivně a očekávám, jak dopadne návštěva příští.
> 23. 01. 2019 - Jedna báseň: Této restauraci asi nemůžu...
Této restauraci asi nemůžu příliš co vytknout. Její nabídka má slušný standard, jídlo je chutné a interiér vkusný, vzdušný a příjemný a plně odpovídající konceptu. Obsluha víceméně ok. Nicméně pořád mi tu chybí něco víc a to je potřeba zákazníkům dodat, aby se restaurace posunula o stupínek výš. Třeba doplnit nabídku hotovek něčím zajímavějším. V dnešním vývaru též mohla být rychlá domácí zavářka namísto kupovaných těstovin, nabídka polévek také mohla být nápaditější, než hrachovka a vývar.
> 18. 01. 2019 - Slunečnice: Z rstaurace mám pocit, že...
Z rstaurace mám pocit, že se snaží na své kvalitě stále pracovat. Byli jsme zde v době poledního menu, nabídka hotových jídel i polévek je tu širší než je jinde zvykem. Oceňuji. Velmi mě potěšilo rybí halászlé, které se na lístcích nevídá, navíc bylo chuťově vydařené. Plněné bramborové knedlíky se zelím též v pořádku, promíjím kupované uzené uvnitř. Kvalita kávy slušná, ačkoli ji lze ještě vylepšovat, a to asi rychleji, než vnější fasádu domu. Slunečnice si místo v GR 2019 nepochybně zaslouží.
> 15. 01. 2019 - Mori Restaurant & Lounge: Při naší poslední návštěvě...
Při naší poslední návštěvě obsluha trochu vázla, zejména v druhé půli návštěvy, po servírování hlavního chodu. Snad se to do příště zlepší, protože restaurace je opravdu velmi příjemná a zjevně už se stala docela oblíbenou. Kachna s teryiaki omáčkou i maki s máslovou rybou byly velmi dobré a ačkoli jsme s hodnocením kvality jídla lehce váhali, nakonec převážil dojem z dezertů, zejména z vizuálně skvěle dotaženého čokoládového fondánu, (mochi koláčky bohužel dočasně nebyly v nabídce).


 
U jídelního stolu je jediné místo, kde se první hodinu nikdy nenudíte.
Anthelme Brillat-Savarin
Top
English