VYHLEDEJTE A HODNOŤTE

Rozhovor: Prague Food Festival 2015 a nejen o něm

Prague Food Festival 2015 a nejen o něm

 

Osobnosti:

  • Zlata Adamovská (herečka) 56 let
  • Tomáš Satoranský (sportovec) 23 let
  • VR/NOBODY: Václav Rouček (zpěvák) 26 let / NobodyListen (DJ) 21 let

 

1) Co si nenecháte na letošním Prague Food Festivalu ujít? Láká Vás letošní “hmyzí menu”, grilovaný bizon z Nebrasky či 24hod tažené kůzle balené v bránici?

Zlata: Kromě restaurací, které během roku nemám čas navštívit, si určitě nenechám ujít „ZDRAVOU CESTU“ v Míčovně. Jsem zvědavá na menu a cooking show Jaroslava a Pavla Sapíkových, jehněčí bio carpaccio i Ugovy nové čerstvé šťávy, které mám v oblibě. Ale hlavně se moc těším na atmosféru festivalu a na to, že si odnesu další nezapomenutelné zážitky jako každý rok.

Tomáš: Jelikož už jsem “hmyzí menu” jednou na PFF zkusil, tak by pro mě tentokrát byl nejzajímavější grilovaný bizon. Jsem hodně přes maso a miluju steaky!

Vašek a Jakub: Milujeme věci s příběhem a oceňujeme lidský přístup při vaření i jeho podávání a konzumaci. Všechno z výše jmenovaných jídel chceme minimálně vidět :)

 

2) Pavel Maurer je známý tím, že “ujíždí” na kešu oříšcích. Máte Vy nějakou gastronomickou “neřest”, které se nedokážete ubránit?

Zlata: Jé, já kešu miluji taky. Jsou to mimo jiné i odbourávači „špatného“ cholesterolu a jsou zdrojem bílkovin. Navíc jsou to jediné oříšky, které mi nezpůsobují alergii. Jinak se bez mučení přiznám, že se těžko bráním různým gastronomickým nástrahám a pak na nich ujedu, třeba právě na Prague Food Festivalu.

Tomáš: Rozhodně by to byla bílá čokoláda. Jakmile si jednou kousnu, tak jsem schopen ji spořádat celou.

Vašek: Vím, že oba milujeme sladké a jsme schopni toho při tvorbě hudby sníst na kila, když se pak dostaneme do restaurace, kde se dělají top dezerty, jsme v nebi. Mimo to já zbožňuji asijskou kuchyni, tzn. Indie, Vietnam, Japonsko, Thajsko a všechny jejich fúze.

Jakub: Parmazán! Miluju parmazán, mám chuť si ho dávat úplně na všechno, dokonce i na pizzu nebo tatarák. V restauraci si skoro vždycky říkám o další dózu:)

 

3) Čím a jak obvykle slavíte svůj úspěch?

Zlata: Samozřejmě pravým šampaňským, takže ať se vdova Clicquotová třese! Nebo spíš chladí!

Tomáš: Obvykle je pro mě úspěch vyhraný basketbalový zápas a ten já většinou oslavím návštěvou mé oblíbené restaurace, kde mě už obsluha zná a předem ví co si objednám. K čemuž patří i láhev dobrého vína.

Vašek a Jakub: S úspěchem (odehraný koncert nebo dokončená skladba) máme často spojené skvělé hovězí maso, ať už jde o Burger nebo steak. K pití máme rádi Gin+Tonic.

 

4) Jaká je Vaše oblíbená restaurace - v Praze či mimo ní?

Zlata: Na tuhle otázku je těžké odpovědět. V Praze je spousta skvělých restaurací od V zátiší až po La Finestra. Mimo Prahu je těch gurmánských příležitostí méně, zato si jich pak vážíte a nejsou nějak zaměnitelné. Pro mne je to už pár let restaurace Penzion Kokořín ve stejnojmenné obci. Příjemné prostředí, výborná kuchyně a vinný lístek jedna radost.

Tomáš: Jelikož jsem převážnou část roku ve Španělsku, tak je většina mých oblíbených restaurací tam. V Barceloně je to například Ikibana se svou brazilsko-japonskou fusion nebo Tertulia ve znamení domácí katalánské kuchyně. V Seville jsem si oblíbil Alcuzu v tradičním andaluském stylu. V Praze vždycky rád zajdu do Dish Burger.

Vašek a Jakub: V Praze je jich víc, např. Winefood Market, Palanda, Dish, Ambiente Pizza Nuova nebo třeba Mistral na Staroměstské.

 

5) Co má společného jídlo a sex? :)

Zlata: Mnohé. Těšíte se na něj, užíváte si jej, myslíte na něj, potřebujete jej, má navíc hodně podob a krásně se po něm usíná.

Tomáš: Moje milovaná přítelkyně mi dopřává jak dobré jídlo, tak pravidelně dobrý sex, proto můžu říct, že obě dvě věci vedou ke kvalitnímu šťastnému životu :)

Vašek a Jakub: V dobrém případě vyvrcholení, v tom opačném špatnou recenzi. :) 
U jídelního stolu je jediné místo, kde se první hodinu nikdy nenudíte.
Anthelme Brillat-Savarin
Top
English